Toggle Bar

Legitymacja radcy prawnego i aplikanta radcowskiego w aplikacji mObywatel

Nowości w mObywatelu 2.0! W aplikacji pojawiły się 2 nowe dokumenty: Legitymacja radcy prawnego i Legitymacja aplikanta radcowskiego. Dzięki nim kolejna grupa zawodowa – blisko 60 tys. osób – ma możliwość potwierdzania swoich uprawnień zawodowych za pomocą dokumentu w telefonie.

 

Kolejne możliwości w aplikacji
Rosnąca popularność mObywatela 2.0 świadczy o tym, że Polacy przyzwyczaili się już do tego, że z aplikacją formalności i sprawy urzędowe załatwią wygodnie, bezpiecznie i bez wychodzenia z domu.

Teraz będzie to jeszcze prostsze także w sprawach zawodowych. Radcy prawni i aplikanci radcowscy – grupa blisko 60 tys. osób – dzięki najnowszej aktualizacji może korzystać ze swoich legitymacji zawodowych także w wersji elektronicznej. Dzięki temu potwierdzą swoje uprawnienia szybko, łatwo i bezpiecznie – za pomocą smartfona.

Elektroniczna wersja tradycyjnej legitymacji
Nowe dokumenty w aplikacji to odpowiedniki tradycyjnych legitymacji. Można się nimi posłużyć np. w polskich instytucjach administracji publicznej czy wymiaru sprawiedliwości. Jednak warto zaznaczyć, że posiadanie ważnej legitymacji tradycyjnej jest niezbędne do korzystania z dokumentu w aplikacji. Z tego powodu cyfrowe legitymacje będą niedostępne dla osób, które nie mają tradycyjnej legitymacji oraz dla tych, których legitymacje są nieaktualne lub unieważnione.

Z dokumentu w aplikacji skorzystają osoby, które:

są zalogowanymi użytkownikami aplikacji mObywatel (potwierdziły swoją tożsamość za pomocą profilu zaufanego, bankowości elektronicznej lub e-dowodu i dodały mDowód),są na liście radców prawnych lub aplikantów radcowskich właściwej okręgowej izby radców prawnych.

Również bez dostępu do internetu
Pamiętaj, że raz dodane do aplikacji dokumenty działają również w trybie offline, czyli bez dostępu do internetu.

Bez dostępu do internetu nie możesz tylko:

zaktualizować dokumentu,

potwierdzić go za pomocą kodu QR.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o metodach potwierdzania dokumentów, sprawdź krótką instrukcję.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu
Korzystając z aplikacji mObywatel 2.0 możesz mieć pewność, że nikt poza Tobą nie będzie mieć dostępu do Twoich danych.

Bezpieczeństwo Twoich danych jest dla nas priorytetem. Dlatego korzystamy z najlepszych sposobów ich zabezpieczenia:

- szyfrowania danych,
- certyfikatów bezpieczeństwa,
- biometrii,
- dwuetapowej weryfikacji tożsamości.

Podczas aktywacji mObywatela 2.0 sprawdzana jest autentyczność i integralność danych. Wraz z dokumentem dla Twojego urządzenia wydawany jest też indywidualny certyfikat. Twoje dane są przechowywane w specjalnym szyfrowanym kontenerze, co zabezpiecza je dodatkowo przed cyberprzestępcami.

mObywatel dla każdego
Aplikację możesz pobrać zupełnie bezpłatnie. Wystarczy telefon z dostępem do internetu.

Jeśli używasz urządzenia z systemem Android – pobierz w Google Play.

Jeśli używasz urządzenia z systemem iOS – pobierz w App Store.

To nie wszystko! Aplikacja stale się rozwija. Wkrótce pojawią się w niej kolejne dokumenty, usługi i funkcje. Więcej informacji na info.mObywatel.gov.pl.

Developed in conjunction with Joomla extensions.