Toggle Bar

Odszkodowanie po wypadku samochodowym lub komunikacyjnym

Wypadki drogowe to poważny problem współczesnego świata, gdyż są jedną z głównych przyczyn wszystkich urazów, które stanowią trzecią przyczynę zgonów na świecie.

Ponad 1,1 mln zł kary dla dewelopera Everest Development 2 za niedozwolone klauzule

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył 1,19 mln zł kary na Everest Development 2 za stosowanie niedozwolonych postanowień umownych - poinformował Urząd.

Legitymacja radcy prawnego i aplikanta radcowskiego w aplikacji mObywatel

Nowości w mObywatelu 2.0! W aplikacji pojawiły się 2 nowe dokumenty: Legitymacja radcy prawnego i Legitymacja aplikanta radcowskiego. Dzięki nim kolejna grupa zawodowa – blisko 60 tys. osób – ma możliwość potwierdzania swoich uprawnień zawodowych za pomocą dokumentu w telefonie.

GDDKiA: Umieszczanie plakatów wyborczych w pasie drogowym

W związku ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego zaplanowanymi na 9 czerwca 2024 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przypomina komitetom wyborczym o obowiązujących przepisach prawa i procedurach postępowania w zakresie umieszczania plakatów wyborczych w pasie drogowym dróg krajowych.

Pozwolenie na broń w Polsce

Posiadanie broni w Polsce wiąże się z koniecznością uzyskania stosownego pozwolenia. Pozwolenie na broń palną dla osób fizycznych jest regulowane przez ustawę z dnia 21 maja 1999 roku o broni i amunicji.

Pamiętaj, przedłuż ważność swojego profilu zaufanego

Profil zaufany umożliwia szybki i bezpieczny kontakt z urzędami. Korzysta z niego już ponad 14 milionów mieszkańców naszego kraju. Jest ważny przez 3 lata od dnia potwierdzenia, jednak w każdej chwili możesz przedłużyć jego ważność na kolejne 3 lata.

Konto na Facebooku jednostki OSP Brzozowiec zostało zhakowane

W ostatnim czasie coraz głośniej mówi się o atakach hakerskich. Do nieprzyjemnego incydentu doszło w sobotę 6 kwietnia, w nocy. Konto na portalu społecznościowym Fecebook jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Brzozowca zostało zhakowane.

Rzecznik Praw Obywatelskich zwraca się do Komisji Europejskiej z pytaniem o wykorzystanie sztucznej inteligencji w procesie decyzyjnym

Rzecznik Praw Obywatelskich wystosowało pismo do Komisji Europejskiej z pytaniem, w jaki sposób podejmuje decyzje w sprawie sztucznej inteligencji (AI) i wykorzystuje ją w procesie decyzyjnym.

Regulacje działają - bezpieczniej w sektorze przewozów taxi na aplikacje

Zmiany w prawie oraz własne inicjatywy platform znacznie przełożyły się na bezpieczeństwo przewozów - tak wynika z raportu: „Mądre regulacje, skuteczne przewozy” przygotowanego przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR w oparciu o dane policji. W 2023 r. odnotowano 50-procentowy spadek liczby zgłoszeń incydentów na tle seksualnym w tzw. „przewozach na aplikacje”. Pomimo wyraźnie zauważalnej tendencji spadkowej planowane jest wdrożenie kolejnych obostrzeń prawnych, które niosą ze sobą zagrożenie sparaliżowania rynku poprzez znaczne ograniczenie liczby kierowców taxi.

Developed in conjunction with Joomla extensions.