Toggle Bar

UOKiK: Amazon otrzymał 31 mln zł kary

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny nałożył karę na Amazon za wprowadzanie konsumentów w błąd. Urząd otrzymywał skargi od konsumentów, którzy nie dostali opłaconych zamówień.

Dzień praw konsumenta: Kupując w Internecie nie zawsze z nich korzystamy

Współcześni konsumenci, którzy coraz większą część zakupów realizują w sieci, borykają się z zupełnie nowymi problemami. Obchodzony  15 marca Światowy Dzień Konsumenta to okazja do refleksji na ten temat  – czy w pełni korzystamy z naszych praw konsumenckich, gdy kupujemy w sklepach internetowych?

Kobiety w biznesie są coraz odważniejsze

Kobiety są coraz bardziej pewne siebie na rynku pracy, ale wciąż mierzą się z wieloma wyzwaniami, takimi jak nierówność płacy, rzadsze awanse, trudności w godzeniu sfery zawodowej z życiem prywatnym. Dziś to już jednak nie jest temat tabu, lecz pole do dyskusji i działań, które obalają krzywdzące stereotypy.

Jednorazowe odszkodowanie za wypadek przy pracy rolniczej

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, w ramach zadań wynikających z zapisów ustawy z 20 grudnia 1990 roku o ubezpieczeniu społecznym rolników (Dz.U. 2023 poz. 208 z późn. zm.), prowadzi postępowania powypadkowe i wypłaca jednorazowe odszkodowania z tytułu uszczerbku na zdrowiu lub śmierci wskutek wypadku przy pracy rolniczej lub rolniczej choroby zawodowej, a także zajmuje się działaniami prewencyjnymi na rzecz zmniejszenia liczby wypadków przy pracy i chorób zawodowych rolników.

Niezaangażowani, niedoceniani, zestresowani pracą. Jak pomóc polskim pracownikom?

Światowe trendy jednoznacznie wskazują, że zaangażowanie pracowników utrzymuje się na stosunkowo niskim poziomie. Ponadto, pracownicy w Europie są jednymi z najmniej zaangażowanych, a nasz kraj wypada słabo nawet na tym tle. Udowadnia to potrzebę lepszego zrozumienia potrzeb zatrudnionych oraz wdrożenia odpowiedniej strategii zarządzania. Wyniki raportu „Zaangażowanie 2023”, z badań na platformie Enpulse, prezentujemy poniżej.

Równouprawinenie w miejscu pracy. Jakie wyzwania czekają na kobiety w życiu zawodowym?

8 marca, na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. To moment, w którym warto pochylić się nad problemami, z którymi wciąż muszą się mierzyć. Choć temat równouprawnienia w miejscu pracy jest podejmowany coraz częściej, wiele kobiet nadal doświadcza różnych form dyskryminacji. O nierówności w miejscu pracy, jej przyczynach oraz sposobach na eliminację tego zjawiska, opowiada Marta Barcicka, ekspertka HR z 15-letnim doświadczeniem w branży.

MF: Służby rozbiły grupę przestępczą, która wystawiała fałszywe faktury. 13 podejrzanych osób

Jak informuje Ministerstwo Finansów: - Kujawsko-pomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS), Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP) oraz Prokuratura Krajowa rozbiły zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie wystawiali "puste faktury".

Developed in conjunction with Joomla extensions.