Toggle Bar

Wizyta dziecka u lekarza

Dla małych pacjentów wizyta u lekarza może być doświadczeniem szczególnie stresującym. Dlatego, gdy tylko masz okazję rozmawiać z rodzicami poradź, by przygotowali dziecko na wizytę w twojej placówce.

Gdy odwiedza cię mały pacjent, zainwestuj choćby kilkadziesiąt sekund w przedstawienie siebie, ewentualnie twoich współpracowników i opisz prostymi słowami plan spotkania. Chodzi o to, aby złagodzić lęk przed nieznanym.

Do małego pacjenta zwracaj się bezpośrednio, używając jego imienia. W ten sposób okazujesz dziecku i jego rodzicom, szacunek. Zwiększasz także szansę na pozyskanie ich zaufania.

Dzieci powyżej szóstego roku życia lepiej czują się siedząc tuż obok jednego z rodziców. Dzieci młodsze bywają bardziej ruchliwe. Chętnie i z ciekawością mogą przemieszczać się po pomieszczeniu. Uszanuj tę różnorodność i zrób wszystko, by dzieci w twojej placówce czuły się bezpiecznie. Zwróć uwagę, aby w gabinecie, nie były wyłożone na wierzch niebezpieczne przedmioty i pewien sprzęt medyczny. Dotyczy to na przykład narzędzi chirurgicznych, czy realistycznych modeli anatomicznych. Niegroźne przedmioty typu stetoskop, czy latarka to zwykle żaden problem.

Są placówki medyczne, gdzie odchodzi się od noszenia białych fartuchów. Ma to znaczenie zwłaszcza w kontakcie z dziećmi. Czasem biały fartuch może onieśmielać małych pacjentów. Dlatego w pediatrii popularne stają się kolorowe stroje i kolorowy wystrój wnętrz.

Developed in conjunction with Joomla extensions.